Ako odfotiť perfektnú nočnú fotku?

Myslíte, že tie krásne fotky nočných miest a scenérií, čo vídate na profiloch svojich priateľov, nezvládnete odfotiť? Omyl! Urobiť skvelú nočnú fotku nie je zďaleka také ťažké, ako si myslíte. Zvládnete to aj so svojim mobilným telefónom a to len v štyroch jednoduchých krokoch.

1920_01_2_.png

Krok 1

Na začiatku je dôležité vedieť, čo presne chcete odfotiť. Ak sa zameriate na jeden väčší objekt neumiestňujte ho na stred fotky, ale radšej ho posuňte na stranu. Dôležité je držať sa pravidla troch tretín. Rozdeľte si displej na tri časti a hlavný cieľ vašej fotky umiestnite do jednej z postranných častí.

Krok 2

Pri nočnom fotení nechajte vypnutý automatický blesk. Ten je využiteľný len pri fotení objektov či ľudí v jeho dosahu. Odporúčame blesk používať skôr na fotenie ľudí vo vašej blízkosti, ale určite nie na umeleckú fotografiu osvetleného mesta.

800_03.png

Krok 3

Nezabudnite pri fotení mobilným telefónom využiť funkciu nočného režimu. Vďaka tomu môžete v noci vytvoriť zaujímavé fotografie. Režim vám ponúka nastavenie ideálneho svetla ešte pred fotografovaním. Môžete si tak byť istí, že získate kvalitnú fotku. Telefón Huawei P10 má fotografický mód „Maľovanie svetlom“. K dispozícii sú celkom štyri režimy, z ktorých pre nočné fotenie využijete hneď tri. Režim „Stopy koncových svetiel“ zachytáva svetlá áut v noci a „Cestu hviezd“ využijete pri fotení hviezdnej oblohy. Najzábavnejší je však režim „Svetelné graffiti“, s ktorým môžete v tme maľovať rôznymi svetelnými zdrojmi, a vytvárať tak obrázky alebo písať do snímaného záberu. Ako zdroj môžete použiť akékoľvek svetlo, napríklad LED diódu na kľúčenke či zapaľovači, sviečku či veľmi obľúbené prskavky.

Krok 4

Najlepšie výsledky nočného fotenia dosiahnete pri použití statívu. Ten zafixuje mobilný telefón a predchádza rozmazaniu záberu pri dlhšej expozícii. K nákupu telefónu Huawei P10 Plus teraz máte jedinečnú možnosť takýto statív získať zdarma. Tripod je super vychytávka, ktorá kombinuje statív so selfie tyčou. Vďaka nemu si užijete nielen proces fotenia, ale aj šťavnatý výsledok! Získať ho môžete do 17. 9. (prípadne do vypredania zásob). Chcem Tripod!

 

 

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.