7 vecí, bez ktorých sa na festivale neobídete

Festival je spoločenskou udalosťou, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou letných mesiacov. Osviežujúce drinky, nekončiaca zábava a obľúbené hudobné kapely – to sú dôvody, kvôli ktorým sa na festivaly chystáme. Ak sa aj vy radíte medzi nadšených účastníkov týchto kultúrnych akcií, nezabudnite si pribaliť základnú výbavu prežitia. Mobilný telefón aj doklady sú samozrejmosťou, ale nenechajte sa ničím zaskočiť a buďte pripravení na každú situáciu!

1920_01.png

1. Gumová výbava

Aj keď je to nepríjemné, môže sa stať, že vás na festivale zaskočí zlé počasie. Kto by sa však ťahal s dáždnikom? Ak si chcete užiť poriadny hudobný zážitok a zároveň sa vojsť do stanu, nechajte neskladné parazoly doma. V prípade, že vás prekvapí dážď, spoľahnite sa na pršiplášť. Miesto toho, aby ste na festivale postávali a držali dáždnik, využite voľné ruky k natáčaniu svojich obľúbených interprétov na mobilný telefón. Ak idete autom a nie ste obmedzení priestorom, určite pribaľte aj gumáky, vďaka ktorým sa nebudete musieť neustále pozerať pod nohy. Verte, že po daždi ich v rozbahnenom areáli naozaj oceníte.

2. Nezabudnite na svetlo

Keď sa budete po koncerte vracať do stanu a zistíte, že vybitým mobilom si už na cestu neposvietite, siahnite do vrecka po starú dobrú baterku, alebo ešte lepšie, po čelovku. Akokoľvek zvláštne sa budete v čelovke cítiť, nakoniec ju oceníte, a možno pomôžete aj susedom zo stanového mestečka. V prípade, že zvolíte klasickú baterku, vyberte tú s LED žarovkami, u ktorej máte istotu, že vás nezradí a svietiť bude celé leto.

3. Obrúsky ako povinná výbava

Slečny si určite pamätajú, ako im mamičky zdôrazňovali, že obrúsky a vreckovky sú nutnou súčasťou každej kabelky. Často sa však stáva, že tento balíček nemôžeme nájsť. Ak sa práve balíte na festival, nezabudnite si do ruksaku prihodiť minimálne jedno balenie skladných a veľmi praktických vlhčených obrúskov. Využijete ich na osvieženie, pred jedlom alebo kedykoľvek, keď nebude v dosahu voda a mydlo.

800_01.png

4. Raňajky sú základ

Mať v zásobe instantnú ovsenú kašu, kus salámy, ovocie alebo len sušienky budete určite považovať za výhru, keď po pretancovanej noci otvoríte oči a zbadáte tu nekonečnú radu na občerstvenie. V tomto prípade rozhodne neplatí, že menej je niekedy viac, ale práve naopak. Keď si ráno pred stanom vybalíte hostinu, ktorú ste si poctivo pripravili, všimnite si okolité hladné oči, s ktorými sa určite radi podelíte a spoločne naštartujete ďalší šťavnatý festivalový deň.

5. Ako správny tramp

Do kempu si so sebou určite vezmite vreckový nôž, ideálne s otvárakom a vývrtkou. Bude sa vám hodiť nielen pri krájaní chleba, ale aj pri otváraní nápojov. Najskôr sa to zdá ako vec, bez ktorej sa určite zaobídete, ale hneď ako príde na vec, budete si zazlievať, že ste si túto vychytávku predsa len nepribalili. Pre istotu ho však z dôvodu bezpečnosti v žiadnom prípade neberte so sebou na koncerty a nechajte ho radšej v stane.

6. Buďte na príjme

Powerbanka je v dnešnej dobe smartfónov naozaj „must have“ súčasť každého výletu. Iste ste sa už párkrát dostali do situácie, kedy nie je úplne jednoduché dostať sa k elektrine. Viete teda, ako je táto skutočnosť nepríjemná, zvlášť, keď vás chce obsluha za nabitie telefónu skasírovať a vy po vreckách zrovna nemáte peniaze. Mať so sebou zdroj elektriny sa vám tak skutočne vyplatí!

7. Niečo pre energiu

Možno sa vám to pred odjazdom na festival nezdá, ale energiu budete strácať naozaj rýchlo. Zábava, tanec a neustále presuny robia svoje. Majte preto so sebou energeticky bohatú desiatu, alebo aspoň drobnú sladkosť, ktorou doplníte baterky a môžete ďalej pokračovať v zábave. Nie je nič nepríjemnejšie, ako keď vás pri obľúbenej pesničke zradia slabé nohy. Spolu s energiou si pribaľte dobrú náladu a užite si skvelú atmosféru letných festivalov!

 

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.