4 TOP miesta na Slovensku pre milovníkov fotografovania

Podľa prieskumu, ktorý Huawei realizoval v Júni tohoto roku, fotí na mobil počas letnej dovolenky až 95 % opýtaných, pričom až 67 % z nich zdieľa svoje fotky z dovoleniek a výletov na sociálnych sieťach. Ak patríte medzi lovcov pekných fotografií s ktorými sa chcete pochváliť, no nechete za nimi cestovať príliš ďaleko, máme pre vás 4 tipy, kam na potulky po Slovensku za šťavnatou fotkou.

1. Slovenský raj

Celé územie Slovenského raja má 19 763 ha a je už 29 rokov národným parkom. Na to, aby ste si nádherné prírodné scenérie naozaj vychutnali, vám jeden deň stačiť nebude. Nájdete tu charakteristické rokliny s vodopádmi, množstvo krasových javov - závrty, škrapy, podzemné jaskyne a diery, ako je napríklad Dobšinská ľadová jaskyňa či Čertova diera. Miesta priam stvorené na fotografovani. Jeden deň si ešte určite vyhraďte na výlet na najvyšší vrchol Ondrejisko (1270,6 m n. m.).

4_mista_sk_1.jpg

 

2. Demänovská dolina

Údolie ležiace južne od Liptovského Mikuláša v severnej časti pohoria Nízke Tatry meria celkom 15 km a patrí do Národného parku Nízke Tatry. Údolie je na konci rozdelené na dve ďalšie: Repiskú a Širokú dolinu. V samotnej doline uvidíte prepojený komplex Demänovských jaskýň, ktoré vznikli krasovatením triasových vápencov. Medzi najznámejšie jaskyne patria Demänovská jaskyňa mieru, Demänovská ľadová jaskyňa či Okno.

4_mista_sk_2.jpg

 

3. Splavovanie rieky Hornád

Je to ešte len dva roky, čo správa Národného parku Slovenský raj umožnila splavovanie úseku na rieke Hornád - Prielom Hornádu. My vám tento zážitok určite odporúčame vyskúšať. Cesta je dlhá viac než 15 km a plaviť sa budete nádhernými skalnatými tiesňavami s miernymi vlnkami. Užite si deň plný zábavy s priateľmi. Uvidíte, že budete mať na čo spomínať.

4_mista_sk_3.jpg

 

4. Rajecká dolina

Rajecká dolina patrí do Žilinskej kotliny. Nájdete tu údolie, ktorým preteká rieka Rajčanka. Za návštevu tu stojí obec Čičmany. Nájdete v nej veľkú pamiatkovú rezerváciu slovenskej ľudovej architektúry - nádherne maľované drevené domčeky. Celá dolina je bohatá na neobyčajné prírodné útvary a po výlete si môžete odpočinúť v známych kúpeľoch Rajecké Teplice.

4_mista_sk_4.jpg

 

Inšpirovali sme vás? Alebo máte ďalšie tipy na miesta, ktoré nesmieme na potulkách Slovenskom vynechať?  Budeme sa tešiť na všetky vaše fotky! Keď ich budete zdieľad s priateľmi na instagrame, pridajte oznacenie #dodajletustavu a JEEP na víkend alebo jeden z 15 telefónov môžu byť vaše.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte.